parafia Świętej Katarzyny Goleniów

Kronika Parafialna

Pamięć bywa ulotna i krucha, niepełna także i niezbyt doskonała.
Przychodzą takie momenty, w których warto ją odświeżyć.
Dzięki Kronice można powrócić do ważnych chwil życia, wzruszających wspomnień, bliskich osób...

Kronika parafialna ma nam przypominać ważne wydarzenia z życia naszej wspólnoty.

Poprzednia   1  2  3   . . . 7  Następna

Relacja filmowa ze święceń diakonatu i kapłańskich u Chrystusowców w Poznaniu, 23 maja 2017 r. Oczywiście na pierwszym planie ks. Krzysztof Grabowski SChr. Gratulacje i najlepsze życzenia z serca płynące i w modlitwie wyrażone.

 

 

Bardzo dziękujemy Gazecie Goleniowskiej za pierwsze opracowanie i dokumentację fotograficzną dotyczącą witraży ufundowanych i zainstalowanych w naszym kościele, w ostatnich latach. Inicjatorami instalacji witraży w kościele św. Katarzyny, w Goleniowie są księża proboszczowie: począwszy od ks. Kazimierza Kowalskiego, po obecnego ks. Rafała Hoczka TChr. Artykuł opracował i zdjęcia wykonał pan Wiesław Krause.

 

W każdy pierwszy piątek miesiąca adorujemy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Modlimy się śpiewem uwielbiając Boga. Uczymy się Miłości z samego jej Źródła, stąd czerpiemy uzdrowienie i przebaczenie. Na tej podstronie zapisujemy nasze doświadczenia wyniesione z modlitwy.

Zapraszamy w każdy pierwszy piątek miesiąca na mszę świętą o godz. 18.00, po której bezpośrednio rozpoczyna się nabożeństwo uwielbienia i trwa ok 1,5 godziny. Następnie rozpoczyna się adoracja nocna, modlitwa osobista, która trwa do soboty rano (do godz. 6.30).

 

 

Dnia 25 listopada, jak co roku, we wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej - patronki naszej parafii uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ks. dr Andrzej Trojanowski TChr, który jest dyrektorem Ośrodka Odnowy Życia Duchowego w Poczerninie, w Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej.

Tego dnia ks. Andrzej poświęcił odnowiony ołtarz Matki Bożej Nieustającej Pomocy znjdujący się w nawie bocznej kościoła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia wykonane przez panią Agnieszką Świadek w galerii zdjęć Google: https://goo.gl/photos/QCRSP8oEycZaoM8p6

 

Maciej Macikowski - lektor z naszej parafii św. Katarzyny w Goleniowie rozpoczął w dniu 28 września 2016 kanoniczny nowicjat w celu rozeznania i utwierdzenia powołania do kapłaństwa. Osobiście przedstawia się na stronie Nowicjatu.

Polecajmy nowicjusza Macieja w naszych modlitwach wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny - Wychowawczyni powołań kałańskich i zakonych. Pamiętajmy o nim i wspierajmy w wytrwałości i wierności powołaniu.

 

W dniu imienin ks. Proboszcza Rafała Hoczka TChr została odprawiona msza święta koncelebrowana, której przeowodniczył Czcigodny Solenizant. Kazanie o Aniołach wygłosił Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej ks. Bogusław Burgat TChr.
Galeria zdjęć. Nagranie kazania wygłoszonego przez ks. Wikariusza TChr.

 

Tekst zapożyczony ze strony http://serwis.chrystusowcy.pl/

2016-05-20
Uroczystości rocznicowe w Goleniowie

 

14 maja 2016 r. w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego miało miejsce w goleniowskiej parafii pw. św. Katarzyny niecodzienne wydarzenie. W związku z obchodami 1050 rocznicy chrztu Polski na zaproszenie ks. proboszcza Rafała Hoczka SChr przybył do Goleniowa metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga. Ordynariusz przewodniczył specjalnemu nabożeństwu dziękczynnemu za 1050 lat istnienia Kościoła katolickiego, narodu i państwa na polskiej ziemi. W czasie tegoż nabożeństwa uczestnicy dziękowali nie tylko za chrzest Polski, ale także za dzieje Kościoła na Pomorzu Zachodnim (naszej "małej ojczyźnie"), wspominali również swój własny chrzest oraz dziękowali za nieoceniony dar wiary. Oprócz elementu dziękczynnego nabożeństwo to stało się okazją do przypomnienia i odnowienia przymierza chrzcielnego. Była to okazja do publicznego wyznania wiary chrześcijańskiej i wyrażenia gotowości budowania w jej duchu cywilizacji miłości. Każdy z uczestników podchodził osobiście do zabytkowej chrzcielnicy i w asyście Pasterza Kościoła szczecińskiego czynił znak krzyża wodą pobłogosławioną oraz otrzymywał okolicznościowy, pamiątkowy obrazek. W uroczystościach tych wzięli udział przedstawiciele prezbiterium dekanatu goleniowskiego, a także reprezentanci lokalnych władz samorządowych. Warto nadmienić, iż uroczystość ta, skupiona wokół symboliki wody i światła, został poprzedzona trzydniowym przygotowaniem duchowym, na które złożyło się m.in.: nabożeństwo błogosławieństwa uszu i ust, nabożeństwo Drogi Światła, a także maryjna procesja fatimska.

Ks. Jacek Staniek

tutaj galeria zdjęć

 

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwii Pańskiej 26-05-2016 po mszy świętej o godz. 9.00 wyruszyliśmy w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem. Kazanie okolicznościowe wygłosił ks. dr Andrzej Łysy - rektor Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Po południu w promieniach słońca i powiewie ciepłego, majowego wiatru na goleniowskich plantach, obecnie Placu Rotmistrza Pileckiego odbył się koncert na chwałę i uwielbienie Jezusa zorganizowany przez naszą parafię i Stowarzyszenie Per Musicam.

Poniżej:
link do zdjęć z uroczystości https://goo.gl/photos/RNRvGSmq5JoN29xp7,
link do filmu pokazującego całość procesji https://youtu.be/D3PjpqmPJwQ
link do dźwiekowego nagrania koncertu w całości (2 godz.:37minut)
https://soundcloud.com/arkadiusz-jasi-ski/koncert-uwielbienia-26-05-2016-parafia-sw-katarzyny-w-goleniowie-i-stowarzyszenia-per-musicam

 

Zdjęcia z uroczystości: https://goo.gl/photos/R9N5c4LqggY4FEsS7

 

Jak co roku poszliśmy w Marszu dla Jezusa świętując i wspominając Jego triumfalny wjazd do Jerozolimy tuż przed męką i śmiercią na krzyżu, które stały się drogą naszego zbawienia.

Tutaj zdjęcia: https://goo.gl/photos/765AEhyfJbtQ7xj56

 

Mszę świętą celebrował ksiądz Proboszcz Rafał Hoczek wraz z Księżmi pracującymi w naszej parafii: ks. Januszem Zychem, ks. Tomaszem Pietrzakiem, ks. Jackiem Stańkiem, ks. Waldemarem Pozlewiczem.

Tutaj znajduje się galeria zdjęć z uroczystości.

Poniżej nagranie kazania wygłoszonego przez ks. Proboszcza.

 

Dnia 26 listopada 2015 roku, dzień po liturgicznym wspomnieniu św. Katarzyny Aleksandryjskiej świętowaliśmy w naszej parafii uroczysty odpust. Mszę świętą w intencji całej parafii odprawił JE ks. bp Stanisław Stefanek TChr a Słowo Boże wygłosił JE ks. bp Henryk Wejman.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie: plus.google.com

Film z nagraniem kazania ks. bp Henryka Wejmana

 

Uroczystość 70-lecia pierwszej mszy świętej w powojennym Goleniowie odbyła się
9 września 2015 roku o godz. 16.00. Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz koncelebrował w to wspomnienie mszę świętą wraz z kapłanami
z goleniowskiego dekanatu, gośćmi i wiernymi z obu parafii. Modliliśmy się za tych wszystkich, którzy nas w Goleniowie poprzedzili w budowaniu lokalnej społeczności
i miasta. W pierwszej kolejności wspominaliśmy ks. Franciszka Włodarczyka TChr, który jako pierwszy katolicki ksiądz przybył do Goleniowa tworząc od nowa parafię św. Jerzego.

Pełna galeria zdjęć tutaj.

 

Dnia 12 marca w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się finał konkursu plastycznego „SERCE SERC” na którym byli nasi szkolni finaliści: Martynka Podlewska z kl. IVc, Marcelina Borys z kl.IVb i Wojciech Cieślik z kl. VIc. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez Ks. Proboszcza Jarosława Staszewskiego, nasze prace były umieszczone na wystawie, wspólnie się modliliśmy, każdy otrzymał w podziękowaniu za uczestnictwo dyplom.Nasza uczennica Marcelina Borys zdobyła II miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI.

GRATULUJEMY!!!

                                                                                         Opiekun: Sylwia Stępień-Kubiak

 

Rekolekcje wielkopostne 2015 wygłosił w naszej parafii ks. prof. Andrzej Zwoliński. Kierownik Katedry Katolickiej Nauki Społecznej w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Poniżej nagranie konferencji kończącej rekolekcje w dniu 25 marca 2015. Zdjęcia w galerii.

 
Poprzednia   1  2  3   . . . 7  Następna